EFEKTYWNOŚĆ – 3 konkretne sposoby na jej podniesienie

„Jak Ty to wszystko ogarniasz Kuba?”

Są wśród nas pewnie osoby, które są singlami, pracują na etacie i twierdzą, że nie mają nawet czasu iść na siłownię. Ale są i tacy, którzy zarządzają wieloma markami, podróżują, inwestują, a na rodzinę zawsze znajdą tyle czasu, ile trzeba. A przecież doba dla każdego z nas ma 24h. Nie więcej i nie mniej…

Mam czasami nieszablonowe pomysły na życie, ale akurat zarządzanie sobą w czasie jest zdecydowanie moją mocną stroną. Chyba jeszcze nigdy, w całym swoim dorosłym życiu, nie pracowałem tak mało jak teraz. A jednak – na wszystko znajduję tyle czasu, ile potrzebuję.

Zerknij, bo być może jedna z poniższych myśli „oszczędzi” Ci choć godzinę dziennie:

  1. Pozbycie się perfekcjonizmu i potrzeby kontroli. Kiedy nie musisz wiedzieć wszystkiego, co się dzieje w Twoich Firmach, kiedy ufasz ludziom zarządzającym Twoimi inwestycjami w Albanii, kiedy akceptujesz, że niektóre rzeczy mogą być zrobione na 80% i kiedy wystarczy Ci zerknąć na raporty raz na miesiąc – nagle okazuje się, że czasu jest naprawdę w cholerę!
  2. Samoświadomość siebie i swoich wartości. Robię coraz mniej, ale za to same ważne dla mnie rzeczy. Skoro uświadomioną wartością jest dla mnie wolność – zawsze znajdę czas na podróże. Kiedy wiem, że ważny jest dla mnie związek – planuję sprawy tak, żeby o niego dbać. I kiedy rozumiem, że rozwój dodaje mi energii, wolę poczytać książkę niż odpisywać na maile. Priorytety. One też bardzo oszczędzają czas.
  3. 3. Dbanie o sen i energię życiową. Wielu kołczów powtarza niepotwierdzony naukowo mit, że trzeba wstawać wcześnie rano. O zgrozo! Co z tego, że Ty o 6 jesteś już na nogach, kiedy ja jeszcze skaczę w śnie po chmurkach, skoro potem przez 12 godzin jesteś wkurwiony, bo… chce Ci się spać! Owszem, dla niektórych poranne wstawanie to dobry pomysł, bo taki mają chronotyp. Ale dla innych jest to gwałt na układzie nerwowym. Moja rekomendacja – wysypiajcie się. Wypoczęte ciało działa szybciej.
  4. 4. System, strategia, konsekwencja. Na koniec to, co uwielbiam. Porządek w planach i celach. Kiedy rachunki są zapłacone przed czasem i w automacie. Kiedy na zebrania zawsze jest czas się solidnie przygotować więc nie są przegadane. Kiedy można latając po świecie czytać lub kreować. I kiedy ma się system zarządzania czasem, który pomieści i hedonizm i profesjonalizm!

Krótko mówiąc: EFEKTYWNOŚĆ!

I choć pewnie nie ze wszystkim się zgodzisz (i to jest jak najbardziej ok), zawsze warto inspirować się nowymi narzędziami systemowymi do zwiększania efektywności. Nie tylko tej biznesowej! Również chodzi mi o efektywność osobistą! Więcej narzędzi znajdziesz w tym video, gdzie pokażę Ci 3 narzędzia, które oszczędziły mi pewnie setki, jak nie tysiące godzin życia. Jestem absolutnie przekonany, że dla wielu z Was to będzie „life changer”!


Jesienne doładowania to zapis czterech LIVE realizowanych na jesień 2021 roku. Pierwszy z nich masz przed sobą: EFEKTYWNOŚĆ 3 konkretne sposoby na jej podniesienie (gość: Mariusz Wlazły).


Po zakupie otrzymujesz dostęp do nagrania przez 365 dni.

Niezapisany/a

Szkolenie zawiera:

  • 1 zagadnienie